Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Firma Cebud przedstawia kominki grzewcze - kombi (kominki III generacji)

Kominki grzewcze w systemie mieszanym łączą kominek konwekcyjny z efektywnością pieca akumulacyjnego. Największą zaletą tego rozwiązania jest wysoka efektywność grzewcza przy zachowaniu prawdziwej wizji ognia kominkowego.

Firma Cebud przedstawia kominki grzewcze - kombi (kominki III generacji)
Cebud s.c. Maria i Jacek Ręka Prefabrykaty akumulacyjne z Akubetu do ogrzewania całych domów
cebud.eu
Cebud s.c. Maria i Jacek Ręka Prefabrykaty akumulacyjne z Akubetu do ogrzewania całych domów
Dane kontaktowe:
12 637 36 23, 12 637 92 88, 660 611 169, 795 464 006
Balicka 320, 30-198 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Przy budowie kominków grzewczych stosuje się masy akumulacyjne, w różnej postaci i kształtach. Spaliny z paleniska wkładu kominkowego kierowane są do kanałów ceramicznych (system KMS i CMA) lub nasadowych krążków tworzących masę akumulacyjną. Przechowują one energię cieplną na następnych kilka do kilkunastu godzin. Masa akumulacyjna w kominku zajmuje znacznie mniejszą objętość niż szamotowa w piecu kaflowym, spełnia jednak doskonale swoje zadanie ze względu na znacznie większą gęstość.

Obudowa kominka wykonana jest z materiałów ceramicznych, dobrze przewodzących ciepło, takich jak kafle piecowe, płyty lub cegły szamotowe. Do budowy wykorzystuje się tynki i inne materiały zduńskie przystosowane do wysokich temperatur. W obudowie nie stosuje się kratek wydmuchujących gorące powietrze do pomieszczenia w którym stoi kominek.

Ciepło oddawane jest przede wszystkim za pomocą promieniowania całej powierzchni kominka. W związku z przejęciem przez masę kumulacyjną nadwyżki ciepła i sukcesywne jej uwalnianie w czasie, nie występuje efekt przegrzania pomieszczenia i zachowany jest wysoki komfort cieplny przez wiele godzin.

źródło i zdjęcia: Cebud