Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Współpraca gruntowego wymiennika ciepła z centralą wentylacyjną

Najlepszym zastosowaniem grunowych wymiennków ciepła jest współpraca z układem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Układ Geo-System to połaczenie wymiennika gruntowego Pro-Vent Geo i centrali wentylacyjnej Mistral Geo.

Współpraca gruntowego wymiennika ciepła z centralą wentylacyjną
Global Tech Gruntowe wymienniki ciepła GEOSTRONG, GLOBAL
www.gruntowe-wymienniki.pl
Global Tech Gruntowe wymienniki ciepła GEOSTRONG, GLOBAL
Dane kontaktowe:
32 264 86 86, 696 065 201
Armii Krajowej 1C, 42-520 Dąbrowa Górnicza

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Powietrze po "obróbce" w wymienniku gruntowym transportowane jest do budynku i zainstalowanej tu centrali wentylacyjnej Mistral Geo, a następnie systemem kanałów i anemostatów rozdzielane do poszczególnych pomieszczeń. Natomiast zużyte powietrze w budynku (także dzięki centrali Mistral Geo) usuwane jest na zewnątrz.

Centrala wentylacyjna z funkcją chłodzenia

W centrali Mistral Geo dzięki podwójnemu rekuperatorowi (wymiennikowi ciepła) odzysk ciepła z powietrza wywiewanego dochodzi do 90%. Centrala ta posiada funkcję przełączania z "odzysku ciepła" na "chłodzenie". Przełączanie to odbywa się automatycznie lub ręcznie w okresie letnich upałów. Zastosowany bypass wymiennika pozwala latem na nawiewanie ochłodzonego powietrza w wymienniku gruntowym.

Wyposażenie centrali wentylacyjnej

Centrala wyposażona jest w procesorowy sterownik dający duże możliwości programowania jej pracy. Dodatkowym elementem układu jest przepustnica, która przełącza się automatycznie pozwalając na pobieranie powietrza z wymiennika gruntowego, a w okresach przejściowych, gdy praca wymiennika powodowałaby niepotrzebne schładzanie powietrza na pobieranie go z czerpnii ściennej. Ze względu na zwartą budowę i wyjątkowo cichą pracę centrala ta polecana jest do wentylacji domów mieszkalnych.

źródło i zdjęcia: Global Tech