Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Osobna toaleta - jak ją zaaranżować?

Toaleta w łazience to rozwiązanie, które pojawia się w większości domów. Podyktowane jest ono zwykle brakiem miejsca i trudnościami związanymi z przedłużeniem instalacji wodno-kanalizacyjnej. Jeśli jednak mamy taką możliwość, warto zaprojektować osobną toaletę - zwiększa to komfort i raz na zawsze kończy poranne kłótnie o dostęp do łazienki! Jak zaaranżować osobną toaletę?

Osobna toaleta - jak ją zaaranżować?
Coram Wyposażenie łazienek
coram.pl
Coram Wyposażenie łazienek
Dane kontaktowe:
22 899 15 40, 22 899 03 20
Bełdan 4, 02-695 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Projektowanie osobnej toalety

Osobne toalety zwykle są bardzo małymi pomieszczeniami - w sam raz na kompakt WC i niewiele więcej. Na etapie projektowania warto jednak dodać kilkadziesiąt centymetrów więcej do tego pomieszczenia tak, aby zmieściła się tam także niewielka, najlepiej podwieszana, umywalka. Dzięki temu komfort korzystania z toalety będzie podwyższony, a po skorzystaniu z niej nie będziemy musieli dobijać się do łazienki.

Aby maksymalnie wykorzystać niedużą przestrzeń, warto na etapie wykonywania prac budowlanych wkomponować w ściany niewielkie półki. Umieścić je możemy zarówno w zasięgu ręki (wtedy służyć mogą do położenia papieru toaletowego, mydła czy też telefonu komórkowego), jak i umieścić je wyżej, prawie pod sufitem (wówczas możemy je wykorzystać do przechowywania środków czystości i zapasowego papieru toaletowego). Jeśli jednak już mamy osobną łazienkę albo nie jesteśmy zdecydowani na odpowiedni układ półek, warto wybrać półeczki Safira marki TIGER, dostępne w ofercie CORAM. Takie półki można dowolnie łączyć i ustawiać wedle potrzeb, bez konieczności remontu.

Akcesoria toaletowe

Jakie elementy muszą się znaleźć w osobnej toalecie?

1. Uchwyt na papier toaletowy jest niezbędny w każdej toalecie.

Warto postawić na ciekawe, designerskie rozwiązania, takie jak uchwyt Urban marki TIGER.

2. Stojak na zapasowy papier toaletowy - koniec z przechowywaniem opakowań papieru w toalecie!

Dzięki stojakowi na zapasowy papier toaletowy dodatkowe rolki zawsze będą pod ręką, a łazienka nie będą szpecić rozerwane, foliowe opakowania. Warto dobrać ten element do uchwytu na papier – w kolekcji Urban znalazł się także uchwyt na dodatkowe rolki.

Stojak na papier toaletowy

3. Szczotka do toalety - aby zadbać o komfort użytkowania i o czystość toalety, warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę.

Szczotka do toalety

Postawić możesz na wzorzyste rozwiązanie SEALSKIN z kolekcji Osaka lub nowoczesny, dostępny w kilku kolorach, Conical marki TIGER.

4. Kosz na śmieci - w łazience wystarczy wybrać niewielki kosz na śmieci, który spełnia swoją funkcję, nie zajmując wiele miejsca.

5. Mydelniczka lub dozownik na mydło - wybór zależy od Ciebie.

Jeśli zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu powierzchni, wybrać możesz podwieszane akcesoria TIGER - takie jak elementy z serii Safira. Dzięki technologi TigerFix, zawiesisz je bez wiercenia.

Mydelniczka

6. Wieszak na ręcznik - postaw na uniwersalne rozwiązania, takie jak wieszak marki TIGER, Oval lub Rack Basic.

Wieszak na ręcznik

7. Materiałowy kosz, który posłuży do przechowywania.

W łazience warto mieć pod ręką różne środki czystości. Materiałowe kosze świetnie sprawdzą się do ich przechowywania. Szeroki wybór koszy dostępny jest w ofercie marki SEALSKIN.

8. Funkcjonalna deska sedesowa - tego elementu zabraknąć nie może.

Deski sedesowe dołączane w komplecie do kompaktu zwykle nie są zbyt ciekawe wizualnie, a jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Dlatego warto postawić na nowoczesne deski o ciekawym designie, które szybko się nagrzewają i mają funkcję powolnego opuszczania. W osobnej łazience świetnie sprawdzą się propozycje marki TIGER, takie jak deska Baya czy Zeester.

Deska sedesowa

źródło i zdjęcia: Coram