Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Top Kołek Fischer do zadań specjalnych!

10 grudnia w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta Gala wręczenia statuetek TopBuilder. Jednym z nagrodzonych został kołek fischer SXRL, który premierę miał zaledwie w ubiegłym roku, a już zyskał miano najbardziej wszechstronnego kołka ramowego.

Top Kołek Fischer do zadań specjalnych!
fischer Polska Profesjonalne systemy mocowań
www.fischerpolska.pl
fischer Polska Profesjonalne systemy mocowań
Dane kontaktowe:
12 290 08 80
Albatrosów 2, 30-716 Kraków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Kołek do zadań specjalnych

Kołek SXRL to przede wszystkim znakomite parametry wytrzymałościowe zarówno w materiałach pełnych jaki w materiałach z pustymi przestrzeniami co przekłada się na użyteczne zastosowania np. w pustakach ceramicznych, silikatach, cegle pełnej, cegle kratówce, i gazobetonie, które znacznie przekraczają nośność konwencjonalnych, dostępnych na rynku zamocowań. Dzięki długości użytkowej do maks. 220 mm, można bez problemu dobrać odpowiedni rozmiar do najczęściej poszukiwanych rozwiązań dla mocowanych materiałów w tym dla mocowania w ścianach grubo ocieplonych wełną lub styropianem. Aby uzyskać tytuł TopBuilder należy spełnić szereg kryteriów W przypadku gazobetonu głębokość zakotwienia może wynosić od 70-90 mm, a dopuszczalne obciążenie dla jednego mocowania to 1,43 kN (około 150 kg). Dopuszczalne obciążenie w pustaku ceramicznym to 0,34 kN, zaś (około 35 kg) moment zginający – 11,7 Nm. W przeprowadzonych testach zniszczeniowych kołek uległ wyrwaniu z podłoża w betonie po przyłożeniu siły 2 tony !!! a w gazobetonie przy sile 400 kg !!!

Gala

- "Jestem przekonany, że wyróżnione statuetką TopBuilder 2016 produkty będą zdobywać rynek i wyznaczać trendy". - mówił, otwierając galę, Marek Zdziebłowski, wydawca "Buildera".

Aby uzyskać tytuł TopBuilder należy spełnić szereg kryteriów. Oceniana jest m.in. jakość i innowacyjność, parametry techniczne, zastosowanie oraz wpływ na środowisko naturalne. W tym roku ponadto Kapituła, której pracami od lat kieruje prof. dr hab. Leonard Runkiewicz z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej - szczególną uwagę zwracała na to, czy produkty są zgodne z polskimi i europejskimi normami. W toku weryfikacji wymagane były potwierdzenia laboratoriów oraz jednostek certyfikujących. Jury starało się w ten sposób wyłonić grupę produktów czy realizacji, które z pełną odpowiedzialnością można określić mianem wzorcowych.

źródło i zdjęcia: fischer Polska