Koszt wykonania ogrodu zimowego

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Koszt wykonania ogrodu zimowego

Ogród zimowy jest każdorazowo, indywidualnie projektowany. Dopasowany kształtem do bryły budynku może być dobudowany do ściany domu albo łączyć się z konstrukcją dachu (przeszklenie części połaci dachowej).

Ściany i stropy przeszklone mają konstrukcję szkieletową, składającą się ze słupów, rygli i kształtowników. Do budowy "ogrodów" wykorzystuje się najczęściej profile z aluminium lub PVC. Niektórzy producenci oferują również nowoczesne systemy z profili z klejonego drewna, od wewnątrz wykończonego bezbarwnymi lazurami, a na zewnątrz osłoniętego profilami aluminiowymi.

Konstrukcję dachu pokrywa szkło bezpiecznie. Do wypełnienia ścian stosuje się szyby zespolone o niskim współczynniku przenikania ciepła w celu ograniczenia strat ciepła. Przed uniknięciem nadmiernego nasłonecznienia stosuje się szkło przeciwsłoneczne lub dodatkowe przesłony: rolety, żaluzje. W bryłę konstrukcyjną ogrodu zimowego można wkomponować elementy otwierane: okna i drzwi.

fot. Ogrody Zimowe Nowicki

Zalety ogrodów zimowych

  • Znakomite zabezpieczenie przed wpływami warunków zewnętrznych, korzystanie z tarasu lub balkonu niezależnie od pogody.
  • Poprawienie bilansu energetycznego budynku.
  • Zmniejszenie przenikania hałasu do mieszkania.
  • Zwiększenie przestrzeni użytkowej budynku.

Ogród zimowy to minimalny wydatek w wysokości kilkudziesięciu tyś złotych. Za dodatkową powierzchnię 12-20 m2 (w zależności od bryły, konstrukcji i przeszklenia) zapłacimy od 35-65 tyś zł. W cenę wliczony jest podatek 7% VAT, należy jednak liczyć się z dodatkowymi kosztami transportu.

aktualizacja: 2013-10-02 07:45:35
Przeczytaj również