Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak zabezpieczyć okna i drzwi przed włamaniem?

Z uwagi na fakt, że złodziej najczęściej dostaje się do domu przez okno lub drzwi, najlepszy pomysłem jest zabezpieczenie tych właśnie miejsc. Jak zabezpieczyć okna i drzwi przed włamaniem? Na to pytanie odpowiada Izabela Tryba, ekspert z firmy OknoPlus.

Jak zabezpieczyć okna i drzwi przed włamaniem?
OknoPlus Okna z PVC i aluminium
www.oknoplus.com.pl
OknoPlus Okna z PVC i aluminium
Dane kontaktowe:
12 277 57 00, 0 800 13 00 54 (infolinia)
Zgodna 55, 30-444 Kraków-Libertów

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Metody zabezpieczenia okien przed włamaniem

Najpowszechniej stosowaną metodą zabezpieczenia przestrzeni w pobliżu okien i drzwi jest zamontowanie czujników ruchu. Niestety uruchamiają się one dopiero wówczas, gdy złodziej zdoła już wejść do wnętrza naszego domu. Aby wyeliminować tę niedogodność, OknoPlus poleca kontaktrony, czyli niewielkie, magnetyczne czujniki otwarcia.

Kontaktrony, czyli czujniki otwarcia okien

Możemy je zastosować w oknach, drzwiach wejściowych, tylnych lub balkonowych, w wyłazie prowadzącym na dach, a nawet w drzwiczkach meblowych. Mają one tę przewagę nad tradycyjnymi czujnikami, że informują o każdej próbie wyważenia okna bądź drzwi, ostrzegając nas, zanim jeszcze włamywacz dostanie się do wnętrza. Uruchomienie sytemu alarmowego już na tym etapie z pewnością wystraszy złodzieja.  Wczesny system ostrzegania przed włamaniem jaki gwarantuje zastosowanie kontaktronów, daje czas na reakcje domownikom.

Firma OknoPlus montuje kontaktrony w niezwykle estetyczny sposób. Umiejscowione po wewnętrznej stronie ramy i skrzydła pozostają niewidoczne przy zamkniętym oknie bądź drzwiach, zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu nie zakłócają harmonii wnętrza, a jednocześnie są zaskoczeniem dla włamywacza. Co więcej, jeśli kontaktrony zostaną  zamontowane na dole ramy okiennej – zyskamy możliwość wietrzenia mieszkania przy włączonym alarmie.

Jak działają kontaktrony?

Należy również zaznaczyć, że czujniki otwarcia są kompatybilne ze wszystkimi systemami alarmowymi, co znacznie redukuje koszt całej instalacji. Kontaktrony mogą być połączone szeregowo, a w razie włamania otrzymamy sygnał z jednego pomieszczenia. Natomiast w przypadku połączenia równoległego otrzymamy informację od konkretnego aktywowanego czujnika, które miejsce jest zagrożone. Inną formą montażu instalacji jest połączenie szeregowe grupy pomieszczeń – przy takim ustawieniu otrzymamy sygnał z kilku pokoi. Możemy więc indywidualnie dostosować schemat montażu całej instalacji alarmowej do naszych potrzeb.

Użytkownicy tradycyjnych systemów alarmowych nierzadko nie włączają ich w obecności zwierząt domowych. Inaczej jest w przypadku instalacji wyposażonej w kontaktrony, bowiem nawet pozostawiony w domu pupil nie jest w stanie aktywować systemu – o ile nie będzie miał możliwości samodzielnego otwarcia drzwi lub okna.

Dzięki kontraktonom możemy zatem  zabezpieczyć alarmem wszystkie pomieszczenia w domu, bez obawy o niepożądane włączenie systemu przez zwierzęta. Kontaktrony są także niezastąpionym rozwiązaniem zabezpieczającym dom w budowie, gdy klasyczne czujki mogą się nie sprawdzić z powodu zapylenia. – mówi Izabela Tryba z firmy OknoPlus.

Skuteczny i niezawodny system ostrzegania w każdej chwili zabezpiecza nas przed ewentualnym włamaniem. Złodzieje prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych sposobów sforsowania domu, starając się dotrzymywać kroku nowym technologiom i zabezpieczeniom. Dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w kompleksowy system ochrony, który z powodzeniem odstraszy potencjalnych włamywaczy.

Źródło: OknoPlus

Więcej