Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak zamontować gruntowy wymiennik ciepła Global?

W celu uproszczenia procesu montażu kolektory zbiorcze oraz rozdzielające dostarczane są na plac budowy już wykonane. Wykonanie kolektorów odbywa się wg wcześniejszych ustaleń opartych na wytycznych z projektu GWC. Na placu budowy pozostaje jedynie połączyć rury samego GWC do kolektorów.

Jak zamontować gruntowy wymiennik ciepła Global?
Global Tech Gruntowe wymienniki ciepła GEOSTRONG, GLOBAL
www.gruntowe-wymienniki.pl
Global Tech Gruntowe wymienniki ciepła GEOSTRONG, GLOBAL
Dane kontaktowe:
32 264 86 86, 696 065 201
Armii Krajowej 1C, 42-520 Dąbrowa Górnicza

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Montaż gruntowego wymiennika ciepła

Kolektor zbiorczy należy połączyć z centralą wentylacyjną, a kolektor rozdzielający z czerpnią powietrza. Wszystkie połączenia wykonuje się poprzez zgrzewanie doczołowe lub elektrooporowe z wykorzystaniem niezbędnych kształtek. Bardzo ważną czynnością jest właściwe wypoziomowanie GWC w celu odprowadzenia skroplin. Kolektory oraz poszczególne rury należy ułożyć ze spadkiem min 2% w kierunku studzienki zbiorczej kondensatu. Ze studzienki zbiorczej kondensatu poprzez pompkę skropliny usuwane są na zewnątrz. Studnia kondensatu połączona jest również z GWC poprzez zgrzewanie.

Zaproponowane rozwiązanie GWC w systemie GLOBAL jest bardzo zbliżone w swoich założeniach do istniejących systemów wymienników rurowych na rynku.

Trwałość i szczelność systemu Global

Niewątpliwą zaletą systemu GLOBAL jest to, że jest on wykonany z polietylenu przez co ma o wiele lepszą wymianę cieplną od istniejących systemów stosowanych do tej pory. Wykorzystanie zaś zgrzewania doczołowego i elektrooporowego do wszystkich połączeń systemu GLOBAL, przez co uzyskuje się gwarantowaną szczelność układu na kilkadziesiąt lat pracy wymiennika jest zaletą, której nie posiada żaden system z obecnie stosowanych na rynku.

źródło i zdjęcia: Global Tech